پیام آیت‌الله‌ صافی‌ گلپایگانی به مناسبت امامت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه

به گزارش «شیعه نیوز»به نقل از ایسنا، آیت‌الله صافی‌ گلپایگانی در پیام خود به مناسبت نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی‌(عجل الله تعالی فرجه) تصریح کرد: بزرگ ترین نعمت الهی در هر عصر و زمان، وجود ذی‌جود حجةالله است و ما امروز وظیفه داریم که خصوصیات و امتیازات جامعه مهدوی و دولت کریمه الهی را به جهان معرفی کنیم. متن پیام این مرجع تقلید بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن الرحیم

قال‌الله تعالی «و ذکرهم بایام‌الله»

السلام علی المهدی الذی وعدالله به‌الامم

یوم‌الله بزرگ نهم ربیع‌المولود، سالروز آغاز ظهور موفور السرو ولایت و امامت حضرت ولی‌الله الاعظم امام مبین و حصن حصین بقیةالله فی الارضین موعود انبیا مرسلین و مقصود از «فمن یاتیکم بما معین» الامام الثانی عشر الحجةابن الحسن المهدی ارواح‌العالمین له الفدا می‌باشد.

این روز مقدس را به ساحت مبارک آن ولی دوران و به عموم منتظران روزگار رهایی و عصر نجات و خلاص بشر از ظلم و بی‌عدالتی و استکبار، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم در حقیقت باید گفت از امروز و از درون تاریخ هجری، تاریخ پربرکت و نوین عصر مهدوی آغاز می‌شود.

ملت شریف ایران و تمام شیعیان جهان افتخار دارند که چنین روز بزرگی را جشن گرفته و آن را عزیز و گرامی دارند.

بزرگترین نعمت الهی در هر عصر و زمان، وجود ذی‌جود حجةالله است که به تصریح حضرت امیرالمومنین‌ علی (علیه السلام) زمین خالی از وجود او نخواهد بود که یا ظاهر و مشهور و یا غایب مستور است و اوست که آیات و بینات الهی را از زوال و بطلان نگه می‌دارد.

از وظایف بسیار مهم شیعیان در عصر غیبت،‌ شکر این نعمت بزرگ است که هر چه بیشتر و گسترد‌ه‌تر بروز داشته باشد آثار مفید و برکات آن موجب قرب الهی و نشان از حیات و زنده بودن جامعه مهدوی دارد.

از مظاهر درخشان شکر این نعمت بالخصوص یاد حجت خدا در ایام متبرک و روزها و زمان‌های منسوب به آن حضرت و گرامیداشت این روزها و شب‌ها، به دعا و عبادت،‌ اصلاح امور و شئون دینی، احیای امر آن امام عزیز و تجدید عهده و بازگشت به خدا و محاسبه نفس و مخصوصا دعا برای تعجیل فرج و ظهور آن حضرت است که افضل اعمال می‌باشد.

ما امروز وظیفه داریم که خصوصیات و امتیازات جامعه مهدوی و دولت کریمه الهی را به جهان معرفی نماییم که جهان کشته عدل و مواسات و جهان خسته از ظلم و جنایات و قتل و خونریزی خود را برای روز رهایی و روز زیبای مهربانی آماده کند و امیدوار و منتظر وعده الهی برای برپایی حکومت واحد عدالت باشد که «انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا»

انتهای خبر/ ز.ح
/ 4 نظر / 37 بازدید
پریسا

وبلاگ جالبی دارید. به من هم سر بزنید

الهام

می دونستی می تونی از این وبلاگت در آمد داشته باشی. به من هم یه سر بزن

reza

سلام خوبی؟ من اومدم سر زدم خواستی به منم سر بزنم ممنون.راستی خواستی لینکم کن

دختر با وقار

سلام انصافا وبلاگ خوبی داری اینو جدی میگم دلم میخواد هر روز بهت سر بزنم به شرطی که هر روز پست جدید و جالب بدی برای اینکه آدرست داشته باشم بیا هم یه سری به سایت من بزن هم آدرس وبلاگتو تو سایت من ثبت کن منتظر