پیام مراجع عظام تقلید در پی درگذشت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی(ره)

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی ارتحال آیت‌الله مجتبی تهرانی؛
بسم الله الرحمن الرحیم
با تأسف و تأثر فراوان، خبر درگذشت عالم عامل ربّانی، مرحوم آیت الله آقای حاج آقا مجتبی تهرانی رحمت الله علیه را دریافت کردم. این حادثه ناگوار، ضایعه‌ای برای حوزه‌ی علمیه و روحانیت و جامعه‌ی مذهبی تهران و به ویژه ارادتمندان و شاگردان ایشان و جوانانی است که از مجالس پر فیض و درس‌های سازنده‌ی این معلم اخلاق بهره می‌بردند.
اینجانب تسلیت صمیمانه‌ی خود را به آن بیت شریف و بازماندگان، بویژه اخوی بزرگوار و نیز به همسر مکرّم و آقازادگان ارجمند و دیگر بازماندگان این بیت شریف تقدیم داشته، علوّ درجات آن فقید سعید را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سیّد علی خامنه‌ای
13/ دی ماه/ 1391
---------------------------------------------------------------------------------------------
پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون
 ارتحال عالم ربانی، استاد بزرگ حوزه‌ی علمیه‌ی تهران، حضرت آیت الله آقای حاج شیخ مجتبی تهرانی رحمة‌الله علیه موجب تأثر و تأسف گردید.
آن عالم بزرگوار از مفاخر حوزه‌ی علمیه قم بودند و سال‌ها در حوزه‌ی علمیه‌ی تهران کرسی تدریس دروس خارج را برعهده‌ داشتند و طلاب فاضل و عالی از ایشان استفاده‌‌های فراوان ‌نمود‌ند و از طرفی استاد و مربی اخلاق برای نفوس مستعده‌ و جوانان متدین بوده و سال‌ها در نشر و ترویج معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام بسیار موفق بودند.
این ضایعه‌ی مؤلمه را به حضرات علمای اعلام و حوزه‌ی علمیه تهران و برادر بزرگوارشان حضرت آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی و فرزندان روحانی و فاضل و بیوت محترم وابسته تسلیت می‌گویم.
غفران و رحمت واسعه‌ی الهی را برای آن فقید سعید و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم را ازخداوند متعال مسألت دارم.
19 صفر 1434
لطف الله صافی
-------------------------------------------------------------------------------------------
پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
اسمه تعالی
فقدان اسفناک عالم ربانی حضرت آیت الله حاج شیخ مجتبی تهرانی( قدس سره) موجب تاثر شدید گردید.
این عالم بزرگ در طول عمر پر برکت خود خدمات فراوانی به جهان اسلام و عالم تشیع نمود و همواره منادی اخلاق و تقوا بود و شاگردان بسیاری در محضر ایشان پرورش یافتند.
این ضایعه را به جامعه روحانیت و شیعیان اهل بیت(علیهم السلام) و بالخصوص به خاندان محترم ایشان تسلیت عرض می کنم.
شادی روح آن فقید سعید و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان آن مرحوم را از خداوند متعال خواهانم.
ناصر مکارم شیرازی
13/10/1391
مطابق با 19 صفر 1434
--------------------------------------------------------------------------------------------
پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی
حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، ارتحال عالم ربانی آیت الله مجتبی تهرانی را تسلیت گفت.
این مرجع تقلید در پیام تسلیت خود با تجلیل از خدمات آیت الله تهرانی تاکید کرد: ایشان منشا خدمات فراوانی برای حوزه های علمیه بودند و شاگردان بسیاری را تربیت کردند.
حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان پیام تسلیت خود این ضایعه را به حوزه های علمیه، برادر آیت الله مجتبی تهرانی، آقازادگان و بیت مکرم وی تسلیت گفت و برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.
-------------------------------------------------------------------------------------------
پیام تسلیت حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی

باسمه تعالی

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدها شئ

  خبر ارتحال ملکوتی فقیه عالیقدرو استاد اخلاق حضرت آیة الله العظمی آقای حاج شیخ مجتبی تهرانی (طاب ثراه) موجب تأثر و تألم گردید این فقیه بلند پایه عمر شریف خود را در تربیت شاگردانی با اخلاق و عالم صرف نمودند و در تمامی زوایای مسائل کشوری موضع گیری های خدا پسندانه داشتند. اینجانب ارتحال این فقیه بزرگوار را به اخوی گرامی ایشان حضرت آیة الله آقای حاج شیخ مرتضی و آقا زادگان ایشان حجج اسلام آقای حاج شیخ حسین و حاج شیخ علی تهرانی ،حوزات علمیه و مراجع عظام تقلید و بالاخص مقام معظم رهبری و مردم متدین و شریف تهران بزرگ و تمامی دوستداران و مقلدین ایشان و بیت معظم و معزز آن فقید سعید تسلیت گفته، علو درجات ایشان را از خداوندمتعال مسئلت می نمایم. 
19/صفرالمظفر/1391

/ 0 نظر / 25 بازدید