نگرانی شدید حضرت آیت الله العظمی صافی از حوادث و اتفاقات چند روز گذشته

حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار تعدادی از فضلا و طلاب حوزه‌ی علمیه قم مطالب بسیار مهمی را در واکنش به حوادث پیش آمده در چند روز گذشته بیان داشتند که در ذیل بخش‌های مهم بیانات معظم له آمده است:

چرا باید در مقابل این همه خلاف شرع سکوت کرد؟ آیا هنوز هم جای توجیه باقی مانده است؟
مگر می‌شود کسی بگوید که من منتظر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستم و یا قرآن را قبول دارم ولی در مقابل این همه فساد و بی‌بندوباری ساکت باشد؟
وظیفه‌ی همه‌ی دوستداران اهل بیت علیهم السلام این است که از اَعمال خلاف شرع که اخیراً اتفاق افتاده است ابراز انزجار و تنفر نمایند.
امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ی یکایک مسلمانان می‌باشد. وظیفه‌ی رسانه‌ی ملی، روزنامه‌ها و سایت‌های اسلامی این است که مردم را به وظایف دینی در مقابل منکرات آشنا نمایند.
نباید وضعیت طوری شود که معروف، منکر و منکر، معروف جلوه داده شود. اشخاصی که عمداً احترام احکام اسلام را از بین می‌برند و فسق و فجور را در مملکت ترویج می‌کنند، در پیشگاه خداوند متعال و ارواح طیبه‌ی شهیدان مسئول هستند.

مگر می‌شود جشن استقبال از نوروز را اسلامی خواند؟ آیا موسیقی‌ها و رقص‌ها و بی‌بند و باری‌هایی که در این جشن اتفاق افتاده، خلاف شرع مقدّس اسلام نیست؟
خدا شاهد است من غصه‌دار و ناراحت هستم. احکام اسلام را مسخره می‌کنند و هتک حرمت می‌نمایند. این همه مخارج و هزینه‌های زیاد و ولخرجی از بیت المال جواب دارد.
در مملکتی که این همه بیکار و فقیر وجود دارد و بسیاری از مردم در تأمین معاش اولیه خود مشکل دارند و گرانی و تورّم بیداد می‌کند، چرا باید باز هم این همه اسراف باشد؟
ما از مجلس و قوه‌ی قضائیه توقع داریم که به وظیفه‌ی شرعی خود عمل نمایند و جلوی این فسادها را بگیرند.
نظامی که با خون هزاران شهید آبیاری شده است، نباید آن را با کارهای نسنجیده و خلاف شرع سبک و تضعیف کنیم.همه‌ی ما امروز در مقابل ارواح مقدس شهیدان مسئولیم و باید پاسخگو باشیم.
انشاء الله ملت بزرگوار ایران با اتحاد و یکپارچگی و تمسک به قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام همیشه سربلند و سرافراز و عزیز باشند و به وظایف اسلامی خود عمل نموده، تا قلب مقدس آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را از اعمال خود راضی و خشنود نمایند.

http://www.saafi.org/fa/node/7262

/ 1 نظر / 24 بازدید
for love

جای امام خمینی(ره) خیلی خالیه مرد مبارز دلم خیلی برایش تنگ است خیلی.....